Dárek pro vás – relaxace Harmonizace

Category : Novinky

V období, kdy se znovu probouzí energie čertů, andělů a Mikulášů, kdy se otevírá propojení Země a Nebe, jsme pro vás připravili harmonizační relaxaci na podporu tohoto jemného propojení všech protikladů.
Přejeme vám hezký čas klidného bytí nejen při Harmonizaci

Objednávka na krásné šaty vyřízena :-)

Category : Novinky

Dámy, až zase někdy budete pochybovat, jestli si koupit šaty nebo ne, vzpomeňte si, že Popelky si princ všiml na plese a ne za pecí. Vypadá to, že je ideální čas na koupi nových krásných šatů – jakou cestou se k vám dostanou vaše vysněné šaty? Tady je inspirace od Pavly. A co vy? Kupujete si šaty rády, nebo ne? A nosíte je rády, cítíte se v šatech fajn :-)?

„MÁM ŠATY OD LUISY SPAGNOLI“

Asi před půl rokem jsem přepínala televizi a zarazila se u filmu. Příběh ženy, která se z ničeho, jen svou velkou jistotou, pílí, vytrvalostí a odhodláním stala velkou cukrářkou v Perugii na jihu Itálie, vybudovala továrnu, stala se její spolumajitelkou a velkou konkurentkou továrnám na severu. Její příběh mi učaroval. Obdivovala jsem její schopnost vidět a rozpoznat svou cestu a jít po ní, podstupovat rizika a odvážně překonávat překážky.
Film končil na sklonku jejího života, kdy se rozhodla vytvořit módní značku – Luisa Spagnoli.

…Střih…
Po rozšíření Obchodního centra Chodov se zde objevilo mnoho nových značek. Zahlédla jsem i značku Luisa Spagnoli.
Minulý týden jsem se chtěla jít podívat, jak vlastně móda této značky vypadá. Obchod byl zavřený:-(

Druhý den mi kamarádka povídá o šatech, které má doma a nemůže pro ně najít novou majitelku.
Pár dní nato mi kamarádka volá a že bych ty šaty měla vyzkoušet, že by mi mohly být a je to nějaká luxusní značka.
Nejsem na výstřelky, a tak jsem se k vyzkoušení šatů trochu musela přinutit.

A přijdu ke kamarádce a ona drží v ruce šaty Luisa Spagnoli. Nejsem na výstřelky, ale tyhle prostě mít musím. Ne kvůli tomu, jak vypadají, ale kvůli příběhu, který mi Luisa poskytla.

Děkuji. Děkuji Luise, tvůrcům, kteří o ní natočili krásný film, a děkuji Marušce, která pro mě „mé“ šaty rok střežila.
Cituji její slova: přijmi tu hojnost, kterou tyto šaty nesou.

S pokorou a vděčností přijímám tento jen malinko opožděný narozeninový dárek.
Děkuji, Pavla“

Jo, a kdyby vás zajímalo, jak vypadají obecně šaty od Luisy Spagnoli – tak mrkněte sem. Co myslíte, vybrala by si Popelka?

https://www.luisaspagnoli.it/gb_en/womens-clothing-fw.html#more4


Léto

Category : Novinky

Letní nálada, letní pohoda, párty, dovolené, nové zážitky.


Život jako povinnost nebo hra?

Category : Novinky

26. 7. 2017

V posledních dnech nás inspirovala myšlenka život jako hra. Léto, prázdniny, ať už chodíme do práce nebo jsme na dovolené, je prostě léto, a to láká nejen k odpočinku, ale možná i více k hrám. Volejbal, tenis, in-line brusle, cokoli. Prostě zábava a hra. S dětmi, s přáteli. Umíme si hrát? Baví nás to? Pokud ano, máme částečně vyhráno a pokud ne, mělo by nás to začít bavit.

Život jako hra je totiž celkem vhodný způsob, kterým můžeme život zvládat s lehkostí a odstupem od běžných starostí, které nás při seriózním, vážném přístupu leckdy dost topí a „hází“ do deprese.

Hra je báječnou příležitostí probudit v sobě leckdy již téměř zakrnělé schopnosti se uvolnit, užít si zábavu bez očekávání výsledku, takže pokud se her bojíte kvůli stresu, který jste třeba někdy zažívali, zkuste na ně zapomenout a začít si hrát po svém. Jen pro radost, s hlavou vypnutou, s nasazením sama sebe do prožitku hry. Nechte se vtáhnout do čarovného světa her, ve kterém jsou možné zázraky, ve kterém probíhají zvraty, které nikdo nečeká a nikdy není dopředu znám výsledek.

U dětí se ukazuje obrovský odpor k tomuto světu, ve kterém nemají dospělí čas na hru. Svou nervozitou a „nesnesitelností“ se dožadují společných aktivit nebo ve svém zoufalství nad tím, že se společné aktivity nekonají, utíkají k mobilům, tabletům, televizi.

Děti jsou odrazem dospělých, ať se nám to líbí nebo ne. Takže pokud potřebují hru ony, potřebujeme ji i my, dospělí.

Nejde o to dělat víc pro děti a hrát si kvůli dětem, ale o to hrát si kvůli sobě. 

V principu jde o to, že vnitřní stres ze života je často způsoben nejistotou, zda je svět v pořádku. Když budeme schopni žít hravě, budeme i mnohem lépe přijímat svět, ve kterém žijeme. A tím umožňujeme i dětem vnímat svět jako bezpečné místo pro život.

Pokud tedy chceme žít s lehkostí, vraťme se do svých dětských let a začněme si hrát. Pravidelně a co nejčastěji a postupně začít jako hru vnímat vše, co děláme. Zařaďme si do svého programu čas na hraní a užívejme si ho!


Opravdovost

Category : Novinky

16. 7. 2017

Prázdniny – trávíme více času s dětmi a rodinami a máme příležitost se zastavit a třeba si i všimnout souvislostí, které nám během roku unikají. 

Taky se vám stává, že se těšíte na vytoužený klid v kruhu rodinném a pak vás zlobí a vzteká chování vašich dětí či partnerů, které jindy přehlížíte? Třeba vám trochu pomůže následující zamyšlení, třeba bude také tak trochu o vás.

V posledních dnech jsme se hlouběji zamýšleli nad rozporem mezi slovy a tím, co chceme ve skutečnosti vyjádřit. Nad tím, jak nevědomě svými slovy děti někam směřujeme a potom jsme ale velmi nespokojení s tím, kam naše děti kráčí… a to nás přivedlo k lepšímu vnímání svých slov.

Tak třeba – jdeme si zahrát hru a dle starých, odposlouchaných a hluboce zarytých modelů začneme hecovat a používáme vyjádření typu – ty bábovko, ukaž, já tě dostanu …. a pak nás překvapí, že máme dítě zaměřené na výkon. Ve skutečnosti, jsme totiž svým vyjádřením chtěli dát podporu ve smyslu – věřím ti, že už umíš zase víc, ukaž mi, co dokážeš.

A co tímto velkým rozporem způsobujeme?

Velký zmatek v dětech, které slyší slova určitého významu a tím, co cítí v nitru rodiče, potažmo učitele. Dítě neví, na jakou zprávu a informaci má vlastně reagovat, protože ať udělá cokoli, způsobí v dospělákovi rozladění.

Postupně se naučí bedlivě rozpoznávat nálady a už dopředu se snaží předejít výbuchu vzteku, nevole. – Všichni jsme to pravděpodobně zažili a dnes jsme těmi rodiči…

Výzvou tedy pro nás je – poslouchejme bedlivě svá slova a pokusme se vnímat jejich PŘESNÝ obsah – tak, jak je vnímá dítě. Zeptejme se sami sebe, zda je to skutečně to, co jsme chtěli sdělit. A pokud ne, opravme své vyjádření, aby slova ladila se záměrem sdělení.

Ať podpora zní jako podpora a nespokojenost, na kterou máme také nárok, jako nespokojenost.

Na pravdivost není nikdy pozdě, naopak právě teď je ten pravý čas!!!


Diskuze přihlášení

Translate »